Objednávka webhostingu:
www.
Vyhľadávanie:

fulltext
slovensky

Hostingové služby - Webhosting - Často kladené otázky

Na tejto stránke sa nachádzajú odpovede na najčastejšie kladené otázky. Ak by ste odpoveď nenašli na tejto stránke, skúste pohľadať na diskusnom fóre spoločnosti ARMIN spol. s r.o. nachádzajuce se na adrese http://forum.armin.sk


Ak doménu hostujem už inde a chcem Váš hosting, aký je postup?

Musíte kontaktovať Vášho registrátora domény a požadovať po ňom zmenu name serverov u Vašej domény na name servery spoločnosti ARMIN spol. s r.o.: ns.armin.sk a ns2.armin.sk. Po vykonaní zmeny name serverov u Vašej domény môže táto zmena teoreticky trvať až 48 hodín, prakticky je to maximálne do 24 hodín. Po vykonaní tejto zmeny je potrebné počkať aby sa rozdistribuovali všetkým ISP nové záznamy, môže sa stať že Vaša doména bude prvých pár hodín "preskakovať" z pôvodného hostingu na náš a naopak. Taktiež je možné si svoje DNS záznamy viesť i inde, avšak v takomto prípade neručíme za 100% funkčnosť Vašej domény, je to ale možné.

Je možné mať expiráciu domény a hostingu rovnakú ak mám doménu už zakúpenú?

Ano, v tomto smere majú klienti absolútnu voľnosť, je to možné. Taktiež je možné previesť zmenu registrátora u Vašej domény na našu spoločnosť a tým pádom platiť hosting + doménu jednej spoločnosti.

Výpínate domény bez vedomia majiteľa domény v prípade väčšieho vyťaženia serverov?

Nie, takýto postup nepovažujeme za korektný. Ak Vaša doména bude trvalo čerpať nadštandartné výpočtové a prenosové výkony (download servery, vypočtovo zložité algoritmy, atď), budete kontaktovaný emailom a bude Vám zdelené všetko potrebné. Je iba na Vás ako sa rozhodnete - buď pokračovať v hostingu s následným navýšením ceny, alebo odstúpiť od zmluvy.

Neobmedzený prenos dát - čo si mám pod tým predstaviť?

Všetci naši klienti nemajú u žiadneho webhostingového tarifu nijakým spôsobom obmedzený prenos dát a ani žiadny FUP (Fair User Policy). To však neznamená, že je možné prevádzkovať projekty s extrémnymi nárokmi na prenos dát v rádu niekolko desiatok GB denne.
Ak máte v pláne prevádzkovať projekt s nadštandardnými požiadavkami či už na výpočtový výkon alebo prenos dát, určite sme schopný zaistiť riešenie na vyhradenom servery, kde nebude Váš projekt brzdiť ostatních klientov so štandardnými požiadavkami.

Je možné si kúpiť hosting bez domény?

Ano, v tomto smere majú klienti absolútnu voľnosť čo sa týka kombinovania domén a hostingu.

Ak si kúpim doménu, budem jej majiteľom?

Ak sa jedná o .sk doménu a nemáte registráciu na sk-nic.sk, majiteľom nebudete. U iných TLD budete automaticky majiteľom domény Vy.

Prečo a kedy mám svoje dotazy smerovať radšej na fórum a nie na podporu?

Prečo: Pretože odpoveď dostanete rovnako rýchlo ako aj na ICQ / MSN / Skype / Email vďaka RSS kanálu diskusného fóra, ktorý podpora sleduje. Na fóre bude taktiež Vaša otázka a odpoveď prístupná všetkým.
Kedy: Ak sa jedná o všeobecné otázky a predmetom dotazu nie sú Vaše osobné alebo iné háklivé informácie.


© 2oo6 - 2o24 by ARMIN spol. s r.o.. Všetky práva vyhradené.
 
ARMIN spol. s r.o. na Facebook-u